Номери телефонів для звернень
- «Телефону довіри» 15-50 (цілодобово, м. Хмельницький) з психологічної підтримки молоді;
- Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 116 123 (цілодобово);
- Урядової гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії насильству 15-47 (цілодобово).
Наси́льство — застосування силових методів або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабших або тих, хто не може чинити опір, тобто будь-яке застосування сили щодо беззахисних.
Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Таке визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.
Торгівля людьми – це сукупність таких ознак:
- вербування;
- перевезення;
- передача;
- продаж;
- усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі;
- використання у військових конфліктах;
- залучення до злочинної діяльності;
- трансплантація чи насильницьке донорство;
- примус до заняття проституцією;
- рабство і ситуації, подібні до рабства;
- примусова праця;
- залучення в боргову кабалу;
- використання шантажу, погроз, насильства.
Ґендерна дискримінація – це будь-яка відмінність, виключення, обмеження або перевага, заснована на ґендері, що призводить або може призвести до запобігання або обмеження на основі ґендеру рівності в усіх сферах суспільного життя.